Evidence stanovišť v LPISu

VaT
Příspěvky: 192
Registrován: 04 dub 2017 14:29
včelařím od: 0- 0- 0
oslovení: Tykat

Re: Evidence stanovišť v LPISu

Příspěvek: # 3599Příspěvek VaT
21 bře 2018 13:22

Otázka je ještě to co získám informací že se bude někde stříkat. Já osobně nic, je mi to úplně jedno. Přípravky mají nějakou teoreticky správnou metodu aplikace, která by neměla včelám být nebezpečná a ty co sou včelám nebezpečné jsou buď zakázané nebo je tam nějaká speciální metodika atd. takže co s informací že se někde stříká ale na včely to nemá vliv? Minulý rok sem se během května snad každý druhý den, když jsem jel do lesa, srazil na polňačce se stříkacím monstrem. Kolikrát měl úplně žlutý podvozek - a to klidně ve 3 hodiny odpoledne. Myšlenka že bych během května měl každý sudý den zavřené včely je naprosto mimo.

Uživatelský avatar
Mlha
Příspěvky: 378
Registrován: 22 srp 2014 09:57
včelařím od: 0- 0- 0
oslovení: Tykat

Re: Evidence stanovišť v LPISu

Příspěvek: # 3619Příspěvek Mlha
04 dub 2018 10:48

Včelaři se bojí zlodějů a vandalů, stát zveřejnil seznam, kde mají úly
https://trebicsky.denik.cz/zpravy_regio ... 80403.html

VaT
Příspěvky: 192
Registrován: 04 dub 2017 14:29
včelařím od: 0- 0- 0
oslovení: Tykat

Re: Evidence stanovišť v LPISu

Příspěvek: # 3627Příspěvek VaT
06 dub 2018 09:06

Tohle mi dneska přišlo do mailu na mojí 3 týdny starou žádost o odstranění údajů z LPIS.

"Ministerstvo zemědělství od roku 2015 ve spolupráci se zástupci Českého svazu včelařů a včelařské veřejnosti připravovalo změnu v evidenci včelstev zásahem do zákona o zemědělství a dalších právních předpisů. Podnětem pro změnu byl požadavek farmářů i chovatelů včel, kteří vyžadovali aktualizovaný přehled o včelstvech umístěných v krajině a platné kontaktní údaje včelařů. Důvodem bylo zamezení otrav včel při aplikací postřiků. Zemědělci mají povinnost kontaktovat včelaře, kteří mají umístěné včely v lokalitě, kde se bude postřik aplikovat. Pokud bude farmář provádět postřik na konkrétním poli, zjistí v registru zemědělské půdy, jaký včelař tam má umístěné včelstvo a musí ho upozornit na chystaný postřik.
Kontaktní údaje včelařů jsou uveřejněny ve všech registrech zemědělské půdy LPIS (interní, veřejný a Portál farmáře), aby byly pro zemědělce dostupné. O porušení ochrany osobních údajů se v tomto případě nejedná.
Původní neefektivní administrativní povinnost pro chovatele včel písemně oznámit počet a umístění včelstev na obecní úřady byla zrušena.


Docela by mě zajímalo nakolik v tom teda figuruje ČSV v téhle kauze. Jestli to s nimi připravovali, tak muselo být už každému příčetnému člověku co viděl párkrát včely, že takovéhle zveřejňování údajů je úplně špatně. Pí Machová něco chlístala v úvodníku, že tomu všemu naopak strašně bránila...

KaJi
Příspěvky: 296
Registrován: 21 srp 2014 12:37
včelařím od: 0- 0-1983
oslovení: Tykat

Re: Evidence stanovišť v LPISu

Příspěvek: # 3628Příspěvek KaJi
06 dub 2018 16:15


VaT
Příspěvky: 192
Registrován: 04 dub 2017 14:29
včelařím od: 0- 0- 0
oslovení: Tykat

Re: Evidence stanovišť v LPISu

Příspěvek: # 3629Příspěvek VaT
09 dub 2018 08:44

Ale aby včelaři jako nemysleli, že nic nedělají tak se alespoň postarají o to aby školní jídelny vygenerovaly nové kódy pro platby, páč zveřejňovat rodný číslo jako var. symbol v platebním styku mezi dvěma stranami to je samozřejmě úplně škodlivý a taky se budou začerňovat fotky na nástěnkách ve školce. Podle mě je už pozdě i na tu defenestraci...

Uživatelský avatar
Mlha
Příspěvky: 378
Registrován: 22 srp 2014 09:57
včelařím od: 0- 0- 0
oslovení: Tykat

Re: Evidence stanovišť v LPISu

Příspěvek: # 3633Příspěvek Mlha
17 dub 2018 12:18

Úřad pro ochranu osobních údajů: Ke zpracování osobních údajů chovatelů včel
https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/ ... cel-530949

Uživatelský avatar
Mlha
Příspěvky: 378
Registrován: 22 srp 2014 09:57
včelařím od: 0- 0- 0
oslovení: Tykat

Re: Evidence stanovišť v LPISu

Příspěvek: # 3635Příspěvek Mlha
20 dub 2018 11:37

Včelaři jsou naštvaní, že o nich ministerstvo zemědělství zveřejnilo příliš podrobné údaje
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/ekonom ... ilo-prilis

Uživatelský avatar
Mlha
Příspěvky: 378
Registrován: 22 srp 2014 09:57
včelařím od: 0- 0- 0
oslovení: Tykat

Re: Evidence stanovišť v LPISu

Příspěvek: # 3857Příspěvek Mlha
18 říj 2019 10:16

V povinném hlášení včelařům nevidím žádné pozitivum
https://www.parlamentnilisty.cz/politik ... _pK3DQ-tf0

Odpovědět

Zpět na „Ostatní“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů