Natura viva 2017 v Lysé n. Labem

Odpovědět
Uživatelský avatar
Alternative 052
Příspěvky: 208
Registrován: 19 bře 2017 09:47
včelařím od: 0- 0-2006
oslovení: Vykat
Kontaktovat uživatele:

Natura viva 2017 v Lysé n. Labem

Příspěvek: # 1907Příspěvek Alternative 052
02 čer 2017 13:47

Aneb živá příroda přestrojená za klobásy ...
Na stánku PSNV-CZ jsme si užili fakt dost. Bylo to velmi poučné. Stručně vypsané dojmy s pár fotkami na FB PSNV:
https://www.facebook.com/pg/psnv.cz/pho ... 1604653459
Jiří
Cattus amat piscem, sed non vult tangere flumen.
Po rybce kočič moc touží, však do vody za ní jít nechce.

VaT
Příspěvky: 192
Registrován: 04 dub 2017 14:29
včelařím od: 0- 0- 0
oslovení: Tykat

Re: Natura viva 2017 v Lysé n. Labem

Příspěvek: # 1908Příspěvek VaT
02 čer 2017 14:07

No hele s těma klobásama by mě to teda zajímalo trochu detailnějc.

Uživatelský avatar
Alternative 052
Příspěvky: 208
Registrován: 19 bře 2017 09:47
včelařím od: 0- 0-2006
oslovení: Vykat
Kontaktovat uživatele:

Re: Natura viva 2017 v Lysé n. Labem

Příspěvek: # 1909Příspěvek Alternative 052
02 čer 2017 14:59

Paradox je v tom, že v překladu je to živá příroda, ale vládly tam klobásy, špeky, parohy a zelený kamizolky. A ústrojová kázeň, páč i děti měly zelený kloboučky s pérkem sojčím. Ale byly prima ...
Klobásy byly vesměs výborné, za těch 5 dní jsem měl snad všechny ... Ovšem šíření myšlenek v konkurenci s nimi moc nefungovalo ... :-D
"Skvělý" odborný program: Kamler recykloval řeč o pančování vosku, Peroutka zasvěceně zahovořil o současných problémech světového včelařství, což recykluje už léta, včetně zcizených fotografií. Ještě tam byla přednáška o apiterapii, ale měli jsme na stánku takovej kalup, že jsme si ji museli nechat ujít. Když to srovnám s nedávným Brnem ... Eh ...
Vedle k "sousedům" chodily delegace jedna za druhou, daly panáka a s úsměvem odkvačily, dokonce i snad Bureš a jeho rival Slávek a matka představená s kroužkem trubců, k nám naštěstí přišli jen slušný lidi na kafe a pokec. Pořád přemýšlím o tom, jak je možné takhle zazdít obor při takové šanci.
Je fakt, že my si to docela tvrdě odmakali, ale když jsem viděl ten zmar na nezájem vedle ... Nic proti klobásám, samozřejmě. Ještě je mám v lednici ... :-D
Zcizil jsem tam jedno Včelařství s textem tuším o komplexním pojetí varroózy, ale ještě jsem neměl odvahu to otevřít.
Jiří
Cattus amat piscem, sed non vult tangere flumen.
Po rybce kočič moc touží, však do vody za ní jít nechce.

Odpovědět

Zpět na „Akce pro včelaře“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů