Technické dotazy ohledně včelařské WiKi

Odpovědět
Jan
Příspěvky: 616
Registrován: 20 srp 2014 14:20
včelařím od: 01 srp 1999
oslovení: Tykat
Kontaktovat uživatele:

Technické dotazy ohledně včelařské WiKi

Příspěvek: # 924Příspěvek Jan
14 zář 2014 10:48

Našel jsem pěkný návod na psaní do WiKi , tedy systému dokuwiki , použitý na stránkách včelařské wikipedie.
http://www.materska-skola-libis.euweb.c ... ki:syntaxe

Samozřejmě v systému je i možnost použít interní editor, ale odkazovaný návod mi přijde zajímavý.
240 m.n.m. Dadant 448 x 159 , 448 x 326 , 40 včelstev , včelařím od roku 1999
Včely mě naučily, že jediné , na co se u včel mohu spolehnout je to, že se nemohu spolehnout skoro na nic.
Jakmile si včelař myslí , že pochopil své včely , ony se změní.

Jan
Příspěvky: 616
Registrován: 20 srp 2014 14:20
včelařím od: 01 srp 1999
oslovení: Tykat
Kontaktovat uživatele:

Re: Technické dotazy ohledně včelařské WiKi

Příspěvek: # 933Příspěvek Jan
15 zář 2014 12:33

Na hlavní stranu jsem umístil přímý odkaz na včelařskou WiKi .
Pokud budete přihlášeni, můžete text rovnou editovat.
forum121.jpg
240 m.n.m. Dadant 448 x 159 , 448 x 326 , 40 včelstev , včelařím od roku 1999
Včely mě naučily, že jediné , na co se u včel mohu spolehnout je to, že se nemohu spolehnout skoro na nic.
Jakmile si včelař myslí , že pochopil své včely , ony se změní.

gupa
Příspěvky: 59
Registrován: 21 srp 2014 20:54
včelařím od:
oslovení: Tykat

Re: Technické dotazy ohledně včelařské WiKi

Příspěvek: # 947Příspěvek gupa
21 zář 2014 17:00

Téma Včelařská wikipedie je zamklé tak to píšu sem. Cca před osmi lety fungovala asi nejobsáhlejší wiki o včelaření na světě v Argentině, stáhnul jsem ji, v offline má 32GB, dnes je mimo provoz.

Pro ilustraci jak vypadala hlavní strana odkaz na archivní otisk, denně tohočasu doní přibývalo několik desítek příspěvků.
http://archive.today/cBFu9

Jan
Příspěvky: 616
Registrován: 20 srp 2014 14:20
včelařím od: 01 srp 1999
oslovení: Tykat
Kontaktovat uživatele:

Re: Technické dotazy ohledně včelařské WiKi

Příspěvek: # 949Příspěvek Jan
21 zář 2014 18:09

Téma jsem zamkl pouze z technických důvodů, otázky je samozřejmě možné klást tady. A je zde možné založit jakékoliv téma ohledně wiki.

Ohledně wikipedie z Argentiny , existuje naštěstí archiv internetu, takže zájemci se mohou podívat zde :
https://web.archive.org/web/20090211043 ... hp/Portada

Tato wiki je v systému mediawiky, stejně jako wikipedie.org. Já jsem volil dokuwiki pro její nenáročnost a současně provázanost s fórem phpBB.

Jinak to v té argentině je krásné, bohužel na http://www.vcelarskawiki.cz , jsem jediným přispěvovatelem já a já nejsem ani spisovatel, ani včelařský odborník.
Ale tento odkaz je zajímavý, Pokud se neozve (nemusí se ozvat, stačí začít editovat wiki) nějaký spolupracovník, pokusím se text uspořádat podle této wiki.
I když teď je před námi ještě konec krmení a následné léčení, pak se třeba někdo najde. No a nebo si to budu lepit sám, ale síla těchto wikipedií je právě na rozdíl od
blogu, že na tom pracuje víc lidí.

Kdo, jako já nevládne španělštině, tady je odkaz na automatický překlad z google translate. Je to sice ve stylu " já býti dobrá čecha" , ale zase lépe než nic.
https://translate.googleusercontent.com ... XQkHTWmNig
240 m.n.m. Dadant 448 x 159 , 448 x 326 , 40 včelstev , včelařím od roku 1999
Včely mě naučily, že jediné , na co se u včel mohu spolehnout je to, že se nemohu spolehnout skoro na nic.
Jakmile si včelař myslí , že pochopil své včely , ony se změní.

SuRex
Příspěvky: 1
Registrován: 29 srp 2014 22:36
včelařím od:
oslovení: Tykat

Re: Technické dotazy ohledně včelařské WiKi

Příspěvek: # 964Příspěvek SuRex
24 zář 2014 10:58

Na úvodní stránce mne dráždí "...se lidé snažily...". Chápu, že pravopisné chyby kvalitu informací nesnižují, ale mít je hned na úvod je fakt trapas.
Omlouvám se.

Jan
Příspěvky: 616
Registrován: 20 srp 2014 14:20
včelařím od: 01 srp 1999
oslovení: Tykat
Kontaktovat uživatele:

Re: Technické dotazy ohledně včelařské WiKi

Příspěvek: # 965Příspěvek Jan
24 zář 2014 11:33

Dobrá , jak jsem napsal, nejsem ani jazykovědec, ani přeborník včelař,
pokud kliknete sem wiki (při současném přihlášení do fóra), můžete to změnit.
O tom to je, ta wikipedie. Pokud Vás to zaujme a nečekám, že teď, ještě je před námi léčení ,
ale pak bude zima a pokud budete mít zájem, bude to jedině dobře. Text jsem tam dával hlavně
pro to, aby bylo patrno, jaké jsou možnosti. Pokud tedy se do toho vrhnete, nebo někdo jiný,
pro začátek je možné kliknout na použít pískoviště - to je jen takový tréning.
Nebo i když někdo něco nenapíše tak, jak se původnímu autorovi zdálo
vhodné, je tam možnost se vracet ve verzích (zatím vypnuto, není problém aktivovat).
Pokud vznikne nějaký problém s editací, či jiným ovládáním, pak pište sem, nebude problém snad poradit.
Osobně , pokud se nikdo nepřipojí mám v plánu jako základ použít stránky Argentínské WiKi , zmiňované uživatelem gupa.


Jak už jsem se zmiňoval - existuje množství stránek na českém (i zahraničním) internetu, obvykle spravovaných jedním člověkem,
kterého to dříve, či později přestane bavit, nebo prostě nestíhá. Takže je množství stránek v různém stádiu dokončení a toto je díky tomu,
že to může dělat velké množství lidí možnost, že to stále ještě někoho z nich bude bavit.
240 m.n.m. Dadant 448 x 159 , 448 x 326 , 40 včelstev , včelařím od roku 1999
Včely mě naučily, že jediné , na co se u včel mohu spolehnout je to, že se nemohu spolehnout skoro na nic.
Jakmile si včelař myslí , že pochopil své včely , ony se změní.

Jan
Příspěvky: 616
Registrován: 20 srp 2014 14:20
včelařím od: 01 srp 1999
oslovení: Tykat
Kontaktovat uživatele:

Re: Technické dotazy ohledně včelařské WiKi

Příspěvek: # 976Příspěvek Jan
30 zář 2014 23:10

Zprovoznil jsem plugin na vkládání videa z youtube na WiKi , vzhledem k tomu, že autoři některá videa mažou, nebo i ruší uživatelský účet,
doporučuji buď nahrávat videa ze svého účtu, která neplánujete mazat, nebo mi je zaslat,
zřídil bych nějaký kanál na Youtube, aby videa nebyla mazána. Předpokládám tedy, kvůli autorskému zákonu videa vlastní a
se souhlasem k užití na včelařské wiki.
240 m.n.m. Dadant 448 x 159 , 448 x 326 , 40 včelstev , včelařím od roku 1999
Včely mě naučily, že jediné , na co se u včel mohu spolehnout je to, že se nemohu spolehnout skoro na nic.
Jakmile si včelař myslí , že pochopil své včely , ony se změní.

Odpovědět

Zpět na „Technické dotazy ohledně WiKi“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti