Polystyrén pro výrobu úlů

Zde se můžete pochlubit čím a co vyrábíte pro svůj včelařský provoz používáte.
Odpovědět
kurik
Příspěvky: 17
Registrován: 20 bře 2017 08:45
včelařím od: 20 čer 2014
oslovení: Tykat

Polystyrén pro výrobu úlů

Příspěvek: # 3777Příspěvek kurik
07 dub 2019 07:36

Pro příznivce polystyrénu na výrobu úlů: pokuty z EU za neodbornou likvidaci polystyrénu.

KaJi
Příspěvky: 296
Registrován: 21 srp 2014 12:37
včelařím od: 0- 0-1983
oslovení: Tykat

Re: Polystyrén pro výrobu úlů

Příspěvek: # 3778Příspěvek KaJi
07 dub 2019 09:13

Overuji si hodne informaci a kdyz vidim AC24 tak jen nekdy, nebot to casto je od pohledu nesmysl.
Toto jak mi googl ukazal AC24 okopirovalo od Blesku a jinak zadny naznak relevance.
Ostatne ... PS i dalsi patri vzdy do kontejneru. Pokud nema na sobe perlinku.
Pak pri demolici do kontejneru a profi likvidace.
To tedy nevim co bude EU pidle toho clanku delat az se domy co narizue zateplovat a stavet budou likvidovat.
To mel novinar zjistit.😀

Pamatuji casy kdy se kulicky nachazely v kompostovych substratech. Pry zlehcovaly zeminu.

Jan
Příspěvky: 616
Registrován: 20 srp 2014 14:20
včelařím od: 01 srp 1999
oslovení: Tykat
Kontaktovat uživatele:

Re: Polystyrén pro výrobu úlů

Příspěvek: # 3784Příspěvek Jan
10 dub 2019 08:23

Jednou jsem viděl reklamu na DDT se školákama a mandelinkou :roll: čímž myslím to, že nemůžeme tušit , co je a co není bezpečný, viz třeba disel dřív a nyní přes filtr extra nanočástice, co se nezastaví v plicích, ale jdou až do krve.
240 m.n.m. Dadant 448 x 159 , 448 x 326 , 40 včelstev , včelařím od roku 1999
Včely mě naučily, že jediné , na co se u včel mohu spolehnout je to, že se nemohu spolehnout skoro na nic.
Jakmile si včelař myslí , že pochopil své včely , ony se změní.

KaJi
Příspěvky: 296
Registrován: 21 srp 2014 12:37
včelařím od: 0- 0-1983
oslovení: Tykat

Re: Polystyrén pro výrobu úlů

Příspěvek: # 3785Příspěvek KaJi
10 dub 2019 13:16

To si člověk musí udělat pareto. Pokud by ho měl začít strašit plast, tak pro mě jsou ty úly až někde vzadu.
Z hlediska diskutovaného výparu je většina zateplených 39x24 plná PS a mezi palubkami to jde i dovnitř.
Proti tomu je natřený povrch u mých pár úlů sranda, ovšem zase fasádní barva. :-)

Ovšem většina lidí žije v paneláku s polystyrenem v panelech a nyní i zvenčí, vodovodní a další trubky a většina věcí v bytech je z plastu.
A hlavně potravin.

Jan
Příspěvky: 616
Registrován: 20 srp 2014 14:20
včelařím od: 01 srp 1999
oslovení: Tykat
Kontaktovat uživatele:

Re: Polystyrén pro výrobu úlů

Příspěvek: # 3786Příspěvek Jan
10 dub 2019 14:55

No a to se teď ještě začalo mluvit o mikroplastech - že jich jsou plné ryby , moře, řeky , pitná voda .....
Je s podivem, že včely ještě létají a včelař je schopen k nim dojít :D
A kdo ví, třeba jsou mikroplasty původcem problému i u včel.
240 m.n.m. Dadant 448 x 159 , 448 x 326 , 40 včelstev , včelařím od roku 1999
Včely mě naučily, že jediné , na co se u včel mohu spolehnout je to, že se nemohu spolehnout skoro na nic.
Jakmile si včelař myslí , že pochopil své včely , ony se změní.

KaJi
Příspěvky: 296
Registrován: 21 srp 2014 12:37
včelařím od: 0- 0-1983
oslovení: Tykat

Re: Polystyrén pro výrobu úlů

Příspěvek: # 3787Příspěvek KaJi
11 dub 2019 10:42

Včely toho za ty miliony let vydržely kde co. Takový výbuch sopky co změnila klima po celé planetě zažily a přežily mnohokrát.

Spíš si myslím, že jim dávají zabrat viry. Ani ne tak nové, ale agresívní kmeny co se vyselektovaly ve spolupráci s roztočem a v kombinacích co asi před tím včely nezažily.

Chemie na polích atd může mít spíš efekt který se obtížně měří asi netestuje při povolování.
Třeba jsem zaslechl, že RoundUp atd oslabuje střevní stěny atd - a pak je včela citlivá na všechno, ale v laboratoři to projde.

Ale věřím na selekci a včelí wellness.

rudohor
Příspěvky: 9
Registrován: 02 srp 2017 22:14
včelařím od: 0- 0- 0
oslovení: Tykat

Re: Polystyrén pro výrobu úlů

Příspěvek: # 3789Příspěvek rudohor
12 dub 2019 13:29

Teoria optimalnej virulencie je sice ciastocne prekonana, ale niektore zakladne myslienky stale viac-menej platia. Ked ma parazit k dispozicii ucinny rychly vektor sirenia a vela citlivych hostitelov v dosahu, virulencia stupa. Nakazeny hostitel nemusi zit dlho. Podstatne je rychlo sa mnozit, aby nejaky iny parazit nebol rychlejsi. Preto sa medzi ludmi najhorsie infekcie objavuju napr. v uteceneckych taboroch. Vela ludi s podlomenou imunitou v zlych hygienickych podmienkach. Tam sa dari tym najagresivnejsim patogenom. Tam sa vyslachtia nove a este agresivnejsie, ake svet nevidel.
Paralela s 8 vcelstvami na kilometer stvorcovy plnymi roztocov nie je ciste nahodna.
Naopak, ked ucinny vektor sirenia chyba a citlivych hostitelov je malo, patogen sa stava menej nebezpecnym. Musi hostitela udrzat dlho nazive a pri dobrom zdravi, aby nasiel dalsieho hostitela, ktoreho nakazi.

Ked uz je debata o milionoch rokov, dalsia pekna teoria z paleontologie hovori, ze velke vymieranie potrebuje kombinaciu dlhodobeho stresu a silneho soku. S dlhodobym stresom si evolucia casom nejak poradi. S jednorazovou udalostou si poradia rezervy. Jedinci pomru ale niekde zostane niekto na obnovenie populacie. Ale ked sa spoja stres a sok, koniec. Amen dinosaury.
Dlhodoby stres tu mame. Mikrocastice polystyrenu su jedna z mnohych jeho sucasti. Cakame klinec.

rudohor
Příspěvky: 9
Registrován: 02 srp 2017 22:14
včelařím od: 0- 0- 0
oslovení: Tykat

Re: Polystyrén pro výrobu úlů

Příspěvek: # 3790Příspěvek rudohor
12 dub 2019 13:29

Pozeram, ze som uplne mimo temy, tak to prosim vymazte alebo nejak inteligentne presunte. Ospravedlnujem sa.

Jan
Příspěvky: 616
Registrován: 20 srp 2014 14:20
včelařím od: 01 srp 1999
oslovení: Tykat
Kontaktovat uživatele:

Re: Polystyrén pro výrobu úlů

Příspěvek: # 3792Příspěvek Jan
14 dub 2019 16:26

No já myslim, že to má souvislost . Prostě ze všeho se uvolňuje něco a je jedno jestli je to organický, nebo syntetický.
240 m.n.m. Dadant 448 x 159 , 448 x 326 , 40 včelstev , včelařím od roku 1999
Včely mě naučily, že jediné , na co se u včel mohu spolehnout je to, že se nemohu spolehnout skoro na nic.
Jakmile si včelař myslí , že pochopil své včely , ony se změní.

KaJi
Příspěvky: 296
Registrován: 21 srp 2014 12:37
včelařím od: 0- 0-1983
oslovení: Tykat

Re: Polystyrén pro výrobu úlů

Příspěvek: # 3794Příspěvek KaJi
17 dub 2019 19:06

SIce vedle, ale to neva.
Zajímavé o tom šoku. To jsem nevěděl, ale je to vlastně logické.
Tady to řeší Pavel Holub hodně ze široka, ale většinou s ním souhlasím.

Na FB je k tomu zajímavý příspěvek.
o Webstrovi - taky šlechtí. Jen to dá práci dohledat.
Až FB dovolí. :-)

Odpovědět

Zpět na „Technika výroby a pro výrobu včelařského vybavení“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host