Třetí krok - oficiální evidence

Sem směřujte dotazy , pokud jste začátečníci , nebo zájemci o chov
Honza Váňa
Příspěvky: 46
Registrován: 29 lis 2017 14:46
včelařím od: 05 dub 2018
oslovení: Tykat

Třetí krok - oficiální evidence

Příspěvek: # 2329Příspěvek Honza Váňa
13 pro 2017 20:34

Zajímavé, tohle se zdá být zatím nejsnažší.
1. Získat číslo chovatele u CMSCh byla otázka tří mailů s paní Zelenkovou (Zelenková Eva <uevcely@cmsch.cz>) z Českomoravská společnost chovatelů,a.s., Benešovská 123, 25209 Hradištko. Pošle vám formulář, vyplnit, scan, odeslat, dostat emailem odpověď a originál registrace dojde poštou. -> Mám číslo chovatele během cca 3 hodin. Luxusní rychlost. :geek:

2. Místní obecní úřad a nahlášení stanoviště - zjistíte třebas, že vedoucí odboru životního prostředí na příslušném úřadě má také úly a o lecčems si pohovoříte. Také vám na mapě ukáže nejbližší další včelstva. Fakt ho žeru, je boží. Škoda, že jsem z něj zatím nevymámil kontakty na příslušné včelaře. Ale co není, může být. (Jináč stanoviště se píše už do registrace číslo 1 u CMSCh, tedy ne úplně chápu administrativní zdvojení. Na druhou stranu místní obecní úředník má přehled nad místní mapou.)
Plán je začít jaro 2018 na Langstroth

říká se tomu čtení . Tak lidé nahrávají nový software do svých mozků.

VaT
Příspěvky: 192
Registrován: 04 dub 2017 14:29
včelařím od: 0- 0- 0
oslovení: Tykat

Re: Třetí krok - oficiální evidence

Příspěvek: # 2331Příspěvek VaT
14 pro 2017 09:31

No já teda bych byl opatrný v hodnocení ouředníka co všem na potkání troubí kde kdo má včely.

Jan
Příspěvky: 616
Registrován: 20 srp 2014 14:20
včelařím od: 01 srp 1999
oslovení: Tykat
Kontaktovat uživatele:

Re: Třetí krok - oficiální evidence

Příspěvek: # 2332Příspěvek Jan
14 pro 2017 11:00

Nevím, jestli to tam už neni, ale snad to mělo být dle hlášení v Hradištku na portálu farmáře. Nevím , jestli veřejně , nebo jen pro farmáře, ale to je skoro jedno.
240 m.n.m. Dadant 448 x 159 , 448 x 326 , 40 včelstev , včelařím od roku 1999
Včely mě naučily, že jediné , na co se u včel mohu spolehnout je to, že se nemohu spolehnout skoro na nic.
Jakmile si včelař myslí , že pochopil své včely , ony se změní.

Jan Petrik
Příspěvky: 28
Registrován: 05 srp 2017 07:51
včelařím od: 10 črc 2013
oslovení: Tykat

Re: Třetí krok - oficiální evidence

Příspěvek: # 2333Příspěvek Jan Petrik
15 pro 2017 07:05

VaT píše: 14 pro 2017 09:31 No já teda bych byl opatrný v hodnocení ouředníka co všem na potkání troubí kde kdo má včely.
Přesně, každá mince má dvě strany. Na jednu stranu nechápu, že když včely nebo v našem případě i kozy nahlásím na jeden "úřad" tak se to nedozví další úřady, kam mám zvířata hlásit a musíš na další úřad fyzicky. Na druhou stranu se mně osobně taky moc nelíbí, aby nějaký úředník před kdekým roztáhl mapu a ukázal prstem - tady má pan Petřík 60 úlů a přijedete tam touto cestou a ten pán bydlí tam a tam a má tento telefon

VaT
Příspěvky: 192
Registrován: 04 dub 2017 14:29
včelařím od: 0- 0- 0
oslovení: Tykat

Re: Třetí krok - oficiální evidence

Příspěvek: # 3410Příspěvek VaT
19 pro 2017 10:56

Vo tý koze mi ani nemluv, nedávno mi přišla nějaká výhrůžka ze SZIF že o mě ví z ČMSCH už pár let, ale jim že sem kozy nehlásil a jen tak bokem bylo uvedený že mě to eventuelně jestli budu nadále zlobit bude stát 10 000. Pod tím byla podepsaná nějaká inženýrka co se děsně strachuje vo to kde máme kozy. Potom si tady přečtu že kromě vyhrožování pak takovejhle úředník třeba rád poklábosí a roztroubí kde kdo má volně loženej majetek. A tím si vyslouží u mladých idealistů přídomek "boží".

Jan Petrik
Příspěvky: 28
Registrován: 05 srp 2017 07:51
včelařím od: 10 črc 2013
oslovení: Tykat

Re: Třetí krok - oficiální evidence

Příspěvek: # 3411Příspěvek Jan Petrik
19 pro 2017 16:34

tak se SZIF jsem si ohledně koz dopisoval nedávno. vůbec nechápu, kdo dal tejto organizaci do zákona, že se u nich musíš jako chovatel koz evidovat. oni nic neví, vlastně ani neví, proč se tam máme evidovat, oni nic neřeší jenom evidují - to byly slova nudící se úřednice SZIF. a to chtěli ne jenom obrázek našeho dvora, ale přesně zakřížkovat, pod kterů střechů naše koze bývajů. jedným slovem hrozné a děsné. čekám kdy nám napíše Drábová z jaderného úřadu a bude chcet vědět, kolik máme holubů a hus. a přídomek takého úředníka, že je "boží" beru enom v případě, že je to evivalent slov " na zabití".

VaT
Příspěvky: 192
Registrován: 04 dub 2017 14:29
včelařím od: 0- 0- 0
oslovení: Tykat

Re: Třetí krok - oficiální evidence

Příspěvek: # 3412Příspěvek VaT
19 pro 2017 16:56

Podle mě je to jenom taková příprava na ekonomickou krizi nebo recesi, až klesne výběr daní tak oni si to vyberou na pokutách za nedodržování nesmyslnejch zákonů. Prostě budou vobjíždět dědiny a budou jenom házet faktury do schránek. Úplně jsem si představil 75ti letou sousedku, která sice už kozu nemá, ale kdyby ještě měla, tak jestli by zvládla si třeba vytisknout mapu z internetu a zakroužkovat tam kozník. Ta by prostě jeden důchod hned mohla vodevzdat na pokutě na SZIF a ani by netušila co se děje. Právě proto pak dycky kroutim hlavou nad nadšením mladých, kteří si strašně pochvalují že jim někdo nařídil splnit nějakej nesmysl a oni jsou strašně šťastní, že to mohli splnit luxusní rychlostí. Ale vůbec jim nedochází že zatímco jim nesmyl zabere pár minut na netu tak pro pro starší lidi je to takřka nepřekonetelný problém. Neber si to Honzo Váňo nijak osobně ale čekal bych že mladý člověk s rozhledem se napřed bude ptát proč vlastně musí splnit tolik nesmyslů, když chce mít pro potěšení 2 bedny na střeše, než že bude jásat jak ty nesmysle splnil rychle. Kde zůstala protisystémová revolta mladých?

Jan Petrik
Příspěvky: 28
Registrován: 05 srp 2017 07:51
včelařím od: 10 črc 2013
oslovení: Tykat

Re: Třetí krok - oficiální evidence

Příspěvek: # 3414Příspěvek Jan Petrik
20 pro 2017 08:10

Tak to můžu jen podepsat. A asi to nadšení souvisí s tím, že ti mladí nemusí téměř o nic bojovat. Nás zocelil boj od mala - indiáni-kovboji, partyzáni -němci, boj ve frontách na mandarinky, o to, abys mohl mít na škole rifle, tričko s kapelou, vlasy pod límeček, aby ses v přijímači na vojně stihl najíst atd :D.
Znám pár mladých včelařů, co jsou nadšení, že se jim ČSV prostřednictvím zdravotního referenta o všechno tak pěkně stará. :(

Jan
Příspěvky: 616
Registrován: 20 srp 2014 14:20
včelařím od: 01 srp 1999
oslovení: Tykat
Kontaktovat uživatele:

Re: Třetí krok - oficiální evidence

Příspěvek: # 3416Příspěvek Jan
20 pro 2017 14:25

Aha, no já jsem uvažoval taky pořídit kozy a ovce, ale co bych musel papírově plnit, třeba jako když jsem chtěl je mít doma , ale přes den na pastvině cca 800 m daleko, tak bych musel mít nějaký deníček , kam bych sám sebe pěkně napráskal kdy tak du, kdy se vrátim ... Chápu, že někdo , kdo má dotace, kontrolu užitkovosti a pod se musí tohohle zúčastnit, ale pokud nic nechci, tak by jim ta registrace mohla stačit né?
240 m.n.m. Dadant 448 x 159 , 448 x 326 , 40 včelstev , včelařím od roku 1999
Včely mě naučily, že jediné , na co se u včel mohu spolehnout je to, že se nemohu spolehnout skoro na nic.
Jakmile si včelař myslí , že pochopil své včely , ony se změní.

VaT
Příspěvky: 192
Registrován: 04 dub 2017 14:29
včelařím od: 0- 0- 0
oslovení: Tykat

Re: Třetí krok - oficiální evidence

Příspěvek: # 3417Příspěvek VaT
20 pro 2017 14:51

Doporučuju nic nikam neregistrovat, já sám jsem to udělal jenom z hlouposti, už bych to nikdy neudělal.

Odpovědět

Zpět na „Začátečnické dotazy“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů