Předjarní preventivní ošetření dle SVS

Uživatelský avatar
Alternative 052
Příspěvky: 208
Registrován: 19 bře 2017 09:47
včelařím od: 0- 0-2006
oslovení: Vykat
Kontaktovat uživatele:

Re: Předjarní preventivní ošetření dle SVS

Příspěvek: # 1570Příspěvek Alternative 052
20 dub 2017 14:43

KaJi píše: 20 dub 2017 13:04 ... A když hodí ministr mičudu nad síť tak mu to tam plácnout. Třeba to že se drobí jednota nebo tak nějak a ti utíkající mají něco dělat a měnit než utíkat. Tak nějak to tam zaznělo.
V podstatě souhlas. Jakkoli si dovedu představit, že to nebylo jednoduché ... Takových věcí je tam víc. Je možno se od toho odrazit a začít panu ministrovi psát ... :-D
Jiří
Cattus amat piscem, sed non vult tangere flumen.
Po rybce kočič moc touží, však do vody za ní jít nechce.

VaT
Příspěvky: 192
Registrován: 04 dub 2017 14:29
včelařím od: 0- 0- 0
oslovení: Tykat

Re: Předjarní preventivní ošetření dle SVS

Příspěvek: # 1572Příspěvek VaT
20 dub 2017 16:15

No hlavní je že ministr má strach, aby se nedrobila jednota a dotovaly léčiva. K tomu se pochlubit spoluprací s dolem s tim že ještě přemejšlej vo zaplacení reklamy na šift a bísejf, páč to furt nějak nejde na vodbyt. A máme tady názorovou základnu jak vyšitou. Zajímalo by mě Jiří, co bys mu chtěl psát - ministr je prostě indoktrinovanej ať už dobrovolně nebo ne, a jakákoliv další debata je zbytečná.

Uživatelský avatar
Alternative 052
Příspěvky: 208
Registrován: 19 bře 2017 09:47
včelařím od: 0- 0-2006
oslovení: Vykat
Kontaktovat uživatele:

Re: Předjarní preventivní ošetření dle SVS

Příspěvek: # 1576Příspěvek Alternative 052
21 dub 2017 16:16

Vašku, já to chápu jako první krok. Ministrův štáb nabídl možnost rozhovoru, dost dlouho se jednalo o tom, jaké to bude, jaká pravidla, jaké rámce ...
No a pak se tam šlo a nějak to probíhalo. Já za sebe si tohle těžko dovedu představit a modelovat si sebe, jak bych se tam zachoval, i když doma bych si dovedl jasně vymezit svou pozici. Od klávesnice je to ale jiné než v reálu.
Co by se mu mohlo psát? Inu: první krok učiněn, je to jisté a písemně fixované stanovisko. A teď bych si představil třeba 500 dopisů čtenářů časopisu v tomto stylu: Pane ministře, v časopise ... jsem si přečetl vaše stanovisko k ... Rád bych znal, dotázal se, prosil o vysvětlení ... etc.
Jasně, v našem zasmrádlém rybníčku plném kapříků, kteří si nechtějí dělat problémy a v posledku všechny, kteří kladou nepříjemné otázky, považují za tozvraceče, ztroskotance a samozvance, je to asi fantasmagorie. Ale třeba Karel má už jisté zkušenosti s komunikací a panem Jurečkou přes FB. Já jej také tam oslovil, ale bez reakce. Nicméně on je z těch ministrů, kteří na tuto rovinu komunikace přistoupili. Tak proč to nezkusit? Ony ty volby ... :-D
Ostatně: i panu ministrovi chodí MV na soukromou adresu, takže je dost možné, že si ho občas i přečte. Takže i tu by se dala vést jistá debata ...
Samozřejmě: nedělám si iluze o tom, ja funguje tamní stroj a kdo tam vlastně rozhoduje a na čí pokyny ... Kdo na koho co ví a kdo na koho nějak může tlačit ...
Jiří
Cattus amat piscem, sed non vult tangere flumen.
Po rybce kočič moc touží, však do vody za ní jít nechce.

Uživatelský avatar
Alternative 052
Příspěvky: 208
Registrován: 19 bře 2017 09:47
včelařím od: 0- 0-2006
oslovení: Vykat
Kontaktovat uživatele:

Re: Předjarní preventivní ošetření dle SVS

Příspěvek: # 1577Příspěvek Alternative 052
21 dub 2017 16:57

Ještě k tomu dodám, že v tom záznamu o povídání s panem ministrem je jasný náznak či výzva pro právě zaregistrovanou Asociaci včelařských spolků. Tož se dejme do díla ... Ale bude to chtít práci ...
Jiří
Cattus amat piscem, sed non vult tangere flumen.
Po rybce kočič moc touží, však do vody za ní jít nechce.

Odpovědět

Zpět na „Léčení“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti