Přátelský pokec

Odpovědět
Uživatelský avatar
goro
Příspěvky: 105
Registrován: 21 srp 2014 20:42
včelařím od: 0- 0-1998
oslovení: Tykat

Re: Přátelský pokec

Příspěvek: # 1405Příspěvek goro
04 dub 2017 08:10

Jirko celkom ti verím, mne mamka vravievala . "múdrejší ustúpi...", aj som sa tým v živote riadil a zistil som, že to má za následok ovládnutie sveta, drzými hlupákmi!!!
Mne nevadí keď si niekto "bráni svoju pravdu", skôr je to o forme podania argumentov.
A keď sa niekto rozčúli, urobí sa mu pred očami červená hmla (rudá ...) a nevidí nepočuje len bije a bije... S takým človekom sa nedá vyhrať...
Ale netreba sa vzdávať, v tom ti tiež musím dať za pravdu...:)

Uživatelský avatar
Alternative 052
Příspěvky: 208
Registrován: 19 bře 2017 09:47
včelařím od: 0- 0-2006
oslovení: Vykat
Kontaktovat uživatele:

Re: Přátelský pokec

Příspěvek: # 1406Příspěvek Alternative 052
04 dub 2017 09:54

Je to tak trochu i o sebeúctě, ale všeho s mírou ... :-D
My Váhy nemáme bytostně rádi konflikty ... A je tolik zajímavých činností ... Teď přemýšlíme, jak pojmout příští cyklus PVS. Musíme to udělat jinak, už dlouho jedeme v jistém stereotypu. Letos jsme dávali všem přišedším malé anketní lístky o cyklu, o každé přednášce, o tématu, o lektorovi a jeho výkonu ... a vyšly nám z toho velmi zajímavé závěry, takže dáme táborák a musíme to probrat. Nápadů je spousta, akorát se to musí dát dohromady a odpracovat, s čímž nemáme s Milanem Šimonovským a s Milošem Vondruškou a dalšími vůbec problém. Je to smysluplnější než se dohadovat s někým, kdo se dohodnout vlastně nechce ... https://www.facebook.com/Pra%C5%BEsk%C3 ... 002844561/
Jiří
Cattus amat piscem, sed non vult tangere flumen.
Po rybce kočič moc touží, však do vody za ní jít nechce.

JKL
Příspěvky: 61
Registrován: 21 srp 2014 16:57
včelařím od: 0- 0-2010
oslovení: Tykat

Re: Přátelský pokec

Příspěvek: # 1410Příspěvek JKL
04 dub 2017 18:45

Ach jo. Tak už mne taky pokal typ lidí, co si postaví domek u železniční trati a po nastěhování si začnou na dráhy chodit stěžovat, že jim tam v noci jezdí vlaky a budí je a jestli by tu trať nemohli uzavřít. Nejlépe ihned.
Nějak mne to rozhodilo a kazí radost z nádherně vyzimovaných včelstev. Asi budu rozdávat.

JKL
Příspěvky: 61
Registrován: 21 srp 2014 16:57
včelařím od: 0- 0-2010
oslovení: Tykat

Re: Přátelský pokec

Příspěvek: # 1411Příspěvek JKL
04 dub 2017 18:51

Holt bylo extrémně hezky a v přírodě zatím nic moc. Holky jak viděli něco barevného i v otevřeném okně, tak se na to vrhly. A navíc jak bylo teplo tak si létaly ulevovat dál než obvykle a v tom množství co přečkaly zimu ...
Ták už to bývá, radost se střídá s rozladěním.

Uživatelský avatar
Alternative 052
Příspěvky: 208
Registrován: 19 bře 2017 09:47
včelařím od: 0- 0-2006
oslovení: Vykat
Kontaktovat uživatele:

Re: Přátelský pokec

Příspěvek: # 1413Příspěvek Alternative 052
04 dub 2017 20:22

Nastěhoval se k nám jeden Pražák. Blb od pohledu, nařvaná huba s tlustým autem. Soused má kohouta. Skvělý budíček poránu. Přesný jako hodinky ... Načež Pražák se sebral a šel na obec - a že se přece nepřestěhoval z Prahy na venkov, aby ho tam pak budil ňákej blbej kohout. No a starosta si nechtěl dělat problémy a že jako ať dohodnou a tak. Pražák prudil a prudil, nakonec začal házet otrávené zrní přes plot, takže ve finále to soused nevydržel a byla polívka ...
Vloni zase jeden podobnej chtěl odstěhovat včely v okolí 1 km od jeho nového bazénu u právě nového paláce květákového typu. To jsme zatím uhráli s tím, že by musel prokázat, čí včely mu ukládají o jeho život sponzorovaný firmou na hrací automaty ... Zatím ...
Divná doba ...
Jiří
Cattus amat piscem, sed non vult tangere flumen.
Po rybce kočič moc touží, však do vody za ní jít nechce.

Uživatelský avatar
goro
Příspěvky: 105
Registrován: 21 srp 2014 20:42
včelařím od: 0- 0-1998
oslovení: Tykat

Re: Přátelský pokec

Příspěvek: # 1417Příspěvek goro
05 dub 2017 09:11

Jirko nemyslím, že je to o "dobe", hlavne je to o ľuďoch, blbci sa rodia v každej dobe... :roll:
To "zvaľovanie" viny na "čudnú" dobu, mi pripomína permanentne šomranie penzistov na "nevychovanú" mládež...
Pritom údajne už starí Rimania tvrdili, že mládež je "neschopná, lenivá, neposlušná, drzá a neprispôsobivá"...:D

Jan
Příspěvky: 616
Registrován: 20 srp 2014 14:20
včelařím od: 01 srp 1999
oslovení: Tykat
Kontaktovat uživatele:

Re: Přátelský pokec

Příspěvek: # 1418Příspěvek Jan
05 dub 2017 09:45

JKL píše: 04 dub 2017 18:51 Holt bylo extrémně hezky a v přírodě zatím nic moc. Holky jak viděli něco barevného i v otevřeném okně, tak se na to vrhly. A navíc jak bylo teplo tak si létaly ulevovat dál než obvykle a v tom množství co přečkaly zimu ...
Ták už to bývá, radost se střídá s rozladěním.
To je smutné. A nebylo by třeba řešením než rozdávat najít nějaké druhé (xté) stanoviště?
Se sousedy je to někdy "radost". Osobně vím , že teď a pak v podletí může být tenhle problém trochu větší.

Hodně štěstí s řešením.
240 m.n.m. Dadant 448 x 159 , 448 x 326 , 40 včelstev , včelařím od roku 1999
Včely mě naučily, že jediné , na co se u včel mohu spolehnout je to, že se nemohu spolehnout skoro na nic.
Jakmile si včelař myslí , že pochopil své včely , ony se změní.

Uživatelský avatar
Alternative 052
Příspěvky: 208
Registrován: 19 bře 2017 09:47
včelařím od: 0- 0-2006
oslovení: Vykat
Kontaktovat uživatele:

Re: Přátelský pokec

Příspěvek: # 1419Příspěvek Alternative 052
05 dub 2017 09:56

No - taky už říkali, že líp už bylo ... :-D
A taky se říká, že včelaření učí pokoře ...
Mám asi štěstí: většina mých kamarádů je mnohem mladší než já a jsou to skvělí lidé. Nevím, jestli to od důchodce nebude působit jako provokace ... :-D
Můj táta měl na dveřích kanceláře cedulku: neustále nějak roste okruh těch, kteří by mi měli políbit ... no, víte co ... :-D
A když se na závěr odborové schůze zpívala vždy sborově Internacionála, jednou se při textu a povaleči ať už jdou skutečně s kamarádem sebrali a šli domů. Šéf byl starý praktik (jeho tátovi kdysi znárodnili dílnu) a měl smysl pro humor i odvahu, takže přišli jenom o prémie ... Táta rád říkával, že je projektantem ÚV. A pak se bavil, jak na to různí lidé reagovali ... No, projektoval ústřední vytápění ... :-D
Tož tak ... Blbci byli, jsou a budou. Což neznamená, že se před nimi bude strkat hlava do písku. Problém je otázka: co když jsem jím i já? :-D
Vše je relativní a to je dobře ...
Jiří
Naposledy upravil(a) Alternative 052 dne 05 dub 2017 09:59, celkem upraveno 1 x.
Cattus amat piscem, sed non vult tangere flumen.
Po rybce kočič moc touží, však do vody za ní jít nechce.

VaT
Příspěvky: 192
Registrován: 04 dub 2017 14:29
včelařím od: 0- 0- 0
oslovení: Tykat

Re: Přátelský pokec

Příspěvek: # 1420Příspěvek VaT
05 dub 2017 09:58

No jo voni ty dementni se furt stahujou na ty dědiny a přejou si to tam mít jako na rekreaci. Soused má pořád zle s tim že chová bejky na statku. Nedavno sem mluvil se starostkou a vona povida že to prej přece měl vědět že když to kupoval v devadesátym šestym (20m vedle byl prasečák s 2k prasatama a dál už jenom pole) že to jako bude v obytný zóně. Já teď čekám, kdy příde první stěžovatel co bude chtít abych zavřel holuby, že mu jako kálej na sttřechu. Nejhorší na tom je, že voni se ty dementi stávaj i z těch mladejch vesnickejch - postaví barák na louce, tam si udělaj trávník co sekaj 2x tejdně, zřeknou se špinavý minulosti a pak maj snahu řešit jako ten "svinčík" kolem.
Jenom taková ilustrace situace trochu z jiný mísy (doslova). Tak třeba moderní trend na lepších hajzlech je ten, že ta mísa má vlastní vodtah vzduchu, tak že když tam někdo kálí, tak se ani nedoví že jeho výkal smrdí, ani si nechci představit co vyroste z dětí co budou už vod mala kálet na takovejchhe vydobytkách moderní civilizace. Jiří obávám se, že to jako hned tak lepší nebude.

Uživatelský avatar
Alternative 052
Příspěvky: 208
Registrován: 19 bře 2017 09:47
včelařím od: 0- 0-2006
oslovení: Vykat
Kontaktovat uživatele:

Re: Přátelský pokec

Příspěvek: # 1421Příspěvek Alternative 052
05 dub 2017 10:08

Ahoj, Václave!
Co naděláš ... :-D
Vždycky vítám jaro pečením buřtů. Bývá nás celá parta, hrálo se a zpívalo, ale pár z nich už si peče buřty "tam nahoře", sousedi naši musiku nechtějí a ostatní zrovna někde hráli středověkou krčemní hudbu, tak to bylo ve třech. Já, kocour Kryštůfek (taky včelař, líhá na úlech a monitoruje česna) a ovčačka Kulíšek, dělili jsme se tak nějak demogratycky ... Nostalgie ... Ale nezůstali jsme sami. Vlítla sousedka a že jestli nevím, že rozdělávat oheň ... etc. A že jde volat hasiče. Byl jsem nečekaně asertivní a pozval ji na buřta a na točený ze džbánu. A co se nestalo: přinesla si žebřík ke plotu a džbán nestačil, tak jsem musel ještě pro jeden. Zvláštní to jev, ty modely z mládí ... :-D A vidět starší dámu, jak leze kvůli vzpomínkám z mládí po žebříku přes plot na buřta ... k nezaplacení ...
Jiří
Cattus amat piscem, sed non vult tangere flumen.
Po rybce kočič moc touží, však do vody za ní jít nechce.

Odpovědět

Zpět na „Diskuze o čemkoli, co se jinam nehodí“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host