Medomet

Všechno od vidličky , přes rudlík , medomet , hoblovku a cirkulárku až po přívěs a traktor
VaT
Příspěvky: 192
Registrován: 04 dub 2017 14:29
včelařím od: 0- 0- 0
oslovení: Tykat

Re: Medomet

Příspěvek: # 1993Příspěvek VaT
23 čer 2017 13:20

No tak asi by šlo koupit převodník USB/DMX "Robe Univerzal Interface", k tomu si pořídit "Robe Media Fusion software" a pak ještě sehnat zdroják vod chlapíka z ROBE a další rychlost je na světě. Samozřejmě za předpokladu že ta krabička na medometu má na sobě DMX, což jako dle mýho názoru nejni ouplně motorovej protokol...

Uživatelský avatar
Alternative 052
Příspěvky: 208
Registrován: 19 bře 2017 09:47
včelařím od: 0- 0-2006
oslovení: Vykat
Kontaktovat uživatele:

Re: Medomet

Příspěvek: # 1996Příspěvek Alternative 052
23 čer 2017 14:49

Já bych doporučil domluvit se s Petrem (Špacírem) Procházkou a Ivanem Černým.
Jiří
Cattus amat piscem, sed non vult tangere flumen.
Po rybce kočič moc touží, však do vody za ní jít nechce.

inkognito
Příspěvky: 56
Registrován: 05 dub 2017 10:02
včelařím od: 0- 0- 0
oslovení: Tykat
Bydliště: ValMez

Re: Medomet

Příspěvek: # 2000Příspěvek inkognito
23 čer 2017 16:17

A já se pokusím být trpělivý a domluvit přímo z výrobcem a pomůžu mu vylepšit jeho produkt, aby mohl zase nabídnout něco víc, co konkurence nemá. Probíral jsem to s ním v Brně na Animaltechu, ale chápu, že včil nemá čas; ani já ho nemám...

Pro odborníka na pohony bych nemusel chodit daleko - stačí přejít na druhou stranu zahrady. Baví se stavbou CNC, včetně řízení - HW i SW. Ale proč bych to dělal?

VaT
Příspěvky: 192
Registrován: 04 dub 2017 14:29
včelařím od: 0- 0- 0
oslovení: Tykat

Re: Medomet

Příspěvek: # 2004Příspěvek VaT
25 čer 2017 11:48

No já to myslel spíš jako žert, život je až příliš krátký na to zjišťovat kterak se domluvit s nějakou krabičkou vod medometu.

gupa
Příspěvky: 59
Registrován: 21 srp 2014 20:54
včelařím od:
oslovení: Tykat

Re: Medomet

Příspěvek: # 2007Příspěvek gupa
26 čer 2017 21:51

Ta věc má několik částí. Motor, výkonově regulační prvek a logickou část, napájení, případně zdroj energie a nějaké rozhraní když to tedy umí komunikovat. To vše je na jedné dps? Chtělo by to foto alespoň motoru a pajšlu a označení děch desek. Nakonec může jít o nějakou čínu za 1200Kč jako easy plc, druhak napěťový převodník, a třetí několik pevně nastavených rychlostí přes relé pro rezistory za IO obvody pro rychlosti pro výkonovou část před motorem... Je to primitivní, osobně bych to řešil přes fr. měnič a malý PC, bo mám zkušenosti a dokonce i možnosti hybridní ups s Aku/FVE/generator, ale zase takové podmínky žebych nemohl dovézt pár kil medu dom a druhý den vrátit a vyměnit se mi jeví jako logisticky lepší řešení.

inkognito
Příspěvky: 56
Registrován: 05 dub 2017 10:02
včelařím od: 0- 0- 0
oslovení: Tykat
Bydliště: ValMez

Re: Medomet

Příspěvek: # 2008Příspěvek inkognito
26 čer 2017 22:26

Frekvenční měnič na SS motor? A to se děl jak???Já bych řekl, že je to PWM. Řízení a průmyslová automatizace je můj chléb, ale jak jsem napsal výše - proč bych to dělal?

Jan
Příspěvky: 616
Registrován: 20 srp 2014 14:20
včelařím od: 01 srp 1999
oslovení: Tykat
Kontaktovat uživatele:

Re: Medomet

Příspěvek: # 2012Příspěvek Jan
27 čer 2017 11:11

Proč - kutilství ? , vědět jak to funguje , až se to rozbije během snůšky ?
Teď jsem si z Číny objednal měnič otáček na 230V za 4 dol. , tak jsem zvědav. Ale já u mého medometu nepotřebuji měnit smysl otáček.
240 m.n.m. Dadant 448 x 159 , 448 x 326 , 40 včelstev , včelařím od roku 1999
Včely mě naučily, že jediné , na co se u včel mohu spolehnout je to, že se nemohu spolehnout skoro na nic.
Jakmile si včelař myslí , že pochopil své včely , ony se změní.

inkognito
Příspěvky: 56
Registrován: 05 dub 2017 10:02
včelařím od: 0- 0- 0
oslovení: Tykat
Bydliště: ValMez

Re: Medomet

Příspěvek: # 2018Příspěvek inkognito
27 čer 2017 17:41

Jo, pravda, vědět, jak co funguje je hezké, ale chtít dělat všechno je nesmysl - to už mě opustilo. To, co je pro mě nejdražší , je čas! A mám ho čím dál méně...
To, že se medomet může pokazit v nejméně vhodné době se stát může; je to dokonce víc než pravděpodobné, protože když se to stane mimo sezónu, tak na to ani nepřídu. Já jsem si ale koupil medomet s přidanou hodnotou. Když se mi zkazí, tak zavolám panu Kovářovi a on anebo jeho mechanik mi ho přijede ve velmi krátké době opravit.
Tož asi tak.

gupa
Příspěvky: 59
Registrován: 21 srp 2014 20:54
včelařím od:
oslovení: Tykat

Re: Medomet

Příspěvek: # 2019Příspěvek gupa
28 čer 2017 12:48

inkognito píše: 26 čer 2017 22:26 Frekvenční měnič na SS motor? A to se děl jak???Já bych řekl, že je to PWM. Řízení a průmyslová automatizace je můj chléb, ale jak jsem napsal výše - proč bych to dělal?
Píšu, jak bych to řešil, nejsem trotl, fr. měnič je na AC buď na třífázový motor nakrátko nebo jednofázový s kondenzátorem. Mám oba.
Na dc rozepisuji něco jako spínání relé přes malé plc které by nějakému ss motoru spínal výkon přes přednastavené potenciometry pro regulátor. Přitom to můj chleba není, čas si na takové věci musím udělat protože je to základ mít něco funkčního a zálohovaného. Zálohu alespoň tedy kliku pro ten medomet, když není čas.

Jinak PWM je i ve fr. měniči pro AC motory, jak by se skládal výstup jinak. Obvykle jde o 6kHz nebo lze nastavit výš, ale potom se musí řešit uzemnění stroje kvůli probíjení proudu na klec motora kvůli spínání tranzistorů, protože se v podstatě vytvoří IT síť za fr. měničem a při vytáčení někde v terénu se musí vzít i PEN tyč a přibít ji k zemi a medometu udělat vlastní oddělenou síť.. Toť zase moje zjištění.

inkognito
Příspěvky: 56
Registrován: 05 dub 2017 10:02
včelařím od: 0- 0- 0
oslovení: Tykat
Bydliště: ValMez

Re: Medomet

Příspěvek: # 2020Příspěvek inkognito
28 čer 2017 15:14

gupa píše: 26 čer 2017 21:51 ... To vše je na jedné dps? Chtělo by to foto alespoň motoru a pajšlu a označení děch desek. Nakonec může jít o nějakou čínu za 1200Kč jako easy plc...
Omlouvám se, nepochopil jsem, že mluvíš o vlastním řešení, když si se dotazoval...

Odpovědět

Zpět na „Mechanizace“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti