Rok 2014

Milan Havelka
Příspěvky: 61
Registrován: 22 srp 2014 00:24
včelařím od: 0- 0- 0
oslovení: Tykat
Bydliště: Benátky nad Jizerou

Re: Rok 2014

Příspěvek: # 276Příspěvek Milan Havelka
26 srp 2014 14:39

Krmím do toho, takže to nebude tak strašný.....Překvapilo mě co si z toho vřesu nosej pylu..... Milovice jsou od mýho stanoviště asi 5 - 6 km.....ale tady v okolí v březových porostech je toho vřesu opravdu hodně. ;) Když jsem měl stanoviště přímo v Benátkách nenosily touto dobou prakticky žádný pyl, snad kromě netýkavek a pak později ještě z břečťanu.....na tomhle novém stanovišti je po téhle stránce mnohem zajímavější. A velkou výhodu to má ještě v tom, že jsem se dostal mimo vliv R10, kde spoustu včel posráží auta....Další včelstva až 2700m daleko.....ale kočovníci nezapomenou mi to přijet včas zamořit VDéčkem, včelomorkou a případně i virama :D :D :D ....jinak bych neměl touto dobou, kromě krmení, co dělat.... :D :D :D Doufám, že příští rok bude v doletu jen řepka.....a po ní pojedou jinam....
Benátky nad Jizerou, 232 mn.m. BVD 11r.39x24+39x17, Tachovský 39x24,2014 - modifikovaný Eurodadant 39x35 +39x17 - 35 včelstev. Včelařím od roku 1980.

ZdeněkM
Příspěvky: 16
Registrován: 27 srp 2014 06:38
včelařím od:
oslovení: Tykat

Re: Rok 2014

Příspěvek: # 340Příspěvek ZdeněkM
27 srp 2014 06:48

Milane seš rozhodlej kočovat?
Jinak u mě klid, pylu nosí málo, roztoči padaj. Je to celé taová ospalé. krmim krmim. Kolem 15 září udělam prohlídku a kdyžtak ještě dokrmím. snůškově to je u baráku nula. V ˇ4isté podobně, v lese nosí pyl-tam je to jediné jinší, byť kousek od baráku. Sem zvědav na první větší zimování.
Bělá pod Bezdězem BVD 39x24 3cm +37x30 Čechoslováky+mnoho pokusných :-)

Jaroslav Stoklasa
Příspěvky: 12
Registrován: 26 srp 2014 19:37
včelařím od:
oslovení: Tykat

Re: Rok 2014

Příspěvek: # 353Příspěvek Jaroslav Stoklasa
27 srp 2014 08:41

Už niekoľko týždňov tu prší, s malými prestávkami. Noci sú chladné (2 C), cez deň tak do 15 C, zväčša okolo 12 C. Zásob bude dosť z kŕmenia, akurát sa bojím o množstvo peľu. Poriadne som včely nevidel lietať už neviem kedy... Od točenia na začiatku júla to bolo len tak sporadicky... Na zamknutom fóre som pred časom hodnotil rok ako vcelku dobrý... (ešte v júli). Po komplikáciách s morom a v kombinácii s týmto počasím a ďalšími nezdarmi v závere sezóny žiaľ musím konštatovať, že som sa unáhlil v hodnotení. Včelstvá sú slabé, z plánovaného počtu 15 včelstiev mi ostalo zatiaľ 7 (spájanie, pálenie, úhyny matiek atď...). Zásob bude treba dodať omnoho viac, ako zvyčajne. Aspoň že to prvé točenie medu dalo viac, ako predošlé roky... Ni nič, treba dokŕmiť, preliečiť a veriť v krajšiu budúcnosť.

KaJi
Příspěvky: 296
Registrován: 21 srp 2014 12:37
včelařím od: 0- 0-1983
oslovení: Tykat

Re: Rok 2014

Příspěvek: # 502Příspěvek KaJi
28 srp 2014 15:18

Když jsme začínal byl PYL moj etéma. Po čase jsme zjistil, že v normální krajině - tedy takové nezeměd+ělské je pylu dost. Kdysimi bylo líto vyhodit plást z pylem, skladoval jsem je, že jej přidám, ale nikdy jsem nezaznamenal že by včel yměly nouzi o ply.
I letos, i když prší asi 3 týdny jsou zásoby pylu v úlech asi dosttetčné. Neřeším to tak nějak, ale tam kde sjme nyní přerovnával (asi 2 včelstva nástavky a plásty jsem rovnal pylové plásty do horního nástavku - takže z toho usuzuji, že tam pyl i letos tak jako jiné roky je v dostatečném množství.
Ty průpovídky o vzácnosti pylu co jsou v knížkách jsou možná ze zemdělské krajiny.

Odpovědět

Zpět na „Snůška“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti