Moje představa o fungování fóra

Odpovědět
Jan
Příspěvky: 616
Registrován: 20 srp 2014 14:20
včelařím od: 01 srp 1999
oslovení: Tykat
Kontaktovat uživatele:

Moje představa o fungování fóra

Příspěvek: # 566Příspěvek Jan
29 srp 2014 10:06

Jak jsem již několikrát zmínil, toto fórum vzniklo během několika málo hodin po uvědomění,
že VF asi jen tak rychle zprovozněné nebude. Může tu tedy být sem tam muška, postupně dle zájmu ostatních to budu opravovat. Podle posledních informací na VF
doufám, že toto fórum bude moci vedle VF koexistovat , protože mám trochu jiné cíle. Tedy nechci tady encyklopedii, ale pokec.

Rozhodně jsem fórum nezaložil za účelem zisku , tedy neplánuji zde ani reklamu, shop, ...., což zamozřejmě nevylučuje o výrobcích - prodejcích
diskutovat a udávat odkazy. Pro zajímavost , pokud nepočítám čas, tak náklady na provoz jsou cca 250 kč poplatek za doménu a cca
400 Kč za případný hosting (umístnění v datacentru) jednou za rok. Tedy nic, proč by uživatele musela otravovat reklama.

Ohledně moderování - jak už jsem napsal v názvu webu , předpokládám, že při společném zájmu o včely a předpokládanému věkovému průměru
>40 let není potřeba někoho vodit za ruku a konkrétně já na to nemám ani znalosti, ani povahu, abych si mohl dovolit někoho usměrňovat.
Toto se zamozřejmě netýká případu nějaké osobní urážky , používání slov, která se obvykle v rozhovoru nepoužívají , nebo něco horšího ,v takovýchto případech bych si tedy
dovolit mít právo, možná spíše povinnost zasáhnout.A pokud něco přehlédnu, prosím o upozornění. Mimochodem se zde, jak jste si asi všimly přihlašuji při diskutování ne jako Admin , ale Jan .


Nevím, co k tomu ještě dodat, jen snad že jsem rád u lidí, kteří zde již diskutují , že se vyjadřují k problému a nemusí vysvětlovat, proč tady říkají něco, co
by se mělo říct o téma vedle .


Tedy , pokud nepotřebujete být usměrňováni jak se diskutovat může a jak už ne, buďte zde vítáni.


Jan Červenka
240 m.n.m. Dadant 448 x 159 , 448 x 326 , 40 včelstev , včelařím od roku 1999
Včely mě naučily, že jediné , na co se u včel mohu spolehnout je to, že se nemohu spolehnout skoro na nic.
Jakmile si včelař myslí , že pochopil své včely , ony se změní.

Uživatelský avatar
Alternative 052
Příspěvky: 208
Registrován: 19 bře 2017 09:47
včelařím od: 0- 0-2006
oslovení: Vykat
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje představa o fungování fóra

Příspěvek: # 1309Příspěvek Alternative 052
19 bře 2017 11:04

Dobrý den, Jene, nechtěl jsem původně pendlovat mezi včelařskými fory, ale nakonec sem se sem dostal a kvůli uzavření VF (princip kolektivní viny je sice jednoduchý, ale mně protivný). Rád bych se zeptal, zda by nemohlo být zřízeno i vlákno o akcích pro včelaře. Občas něco pořádáme s kamarády a rádi bychom dali vědět. Nenapadlo mě při zběžné prohlídce, kam to vložit.
Také je aktuální téma nově vznikajících včelařských sdružení.
S díky za odpověď
Jiří Matl
Cattus amat piscem, sed non vult tangere flumen.
Po rybce kočič moc touží, však do vody za ní jít nechce.

Admin
Administrátor
Příspěvky: 14
Registrován: 20 srp 2014 13:59
včelařím od:
oslovení: Tykat

Re: Moje představa o fungování fóra

Příspěvek: # 1311Příspěvek Admin
19 bře 2017 14:45

Dobrý den, tuším Jiří,
témata založím, je možné založit i téma pro určitou skupinu uživatelů pro psaní,
ostatní pouze pro čtení.

Honza

Uživatelský avatar
Alternative 052
Příspěvky: 208
Registrován: 19 bře 2017 09:47
včelařím od: 0- 0-2006
oslovení: Vykat
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje představa o fungování fóra

Příspěvek: # 1312Příspěvek Alternative 052
19 bře 2017 16:28

Díky moc,Honzo, mě napadla zrovna tato dvě témata, třeba napadnou někoho další.
Jiří
Cattus amat piscem, sed non vult tangere flumen.
Po rybce kočič moc touží, však do vody za ní jít nechce.

Uživatelský avatar
Alternative 052
Příspěvky: 208
Registrován: 19 bře 2017 09:47
včelařím od: 0- 0-2006
oslovení: Vykat
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje představa o fungování fóra

Příspěvek: # 1360Příspěvek Alternative 052
26 bře 2017 10:20

Honzo,
mohl bych tedy poprosit o založení vlákna:
Vzdělávání včelařů
Včelařská sdružení a spolky
?
Rád bych informoval o několika nových, zejména o založení Asociace včelařských spolků (https://or.justice.cz/ias/ui/rejstrik-f ... &typ=UPLNY ).
Do toho vzdělýávání by se daly psát pozvánky na akce a diskutovat o nich. Možná by to šlo oddělit ta,, aby pozvánky nebyly zapleveleny diskusí a byly přehlednější.
Bylo by to možné?
S díky
Jiří Matl
Cattus amat piscem, sed non vult tangere flumen.
Po rybce kočič moc touží, však do vody za ní jít nechce.

Admin
Administrátor
Příspěvky: 14
Registrován: 20 srp 2014 13:59
včelařím od:
oslovení: Tykat

Re: Moje představa o fungování fóra

Příspěvek: # 1361Příspěvek Admin
26 bře 2017 12:21

Takže již po první žádosti jsem vytvořil fórum osvěta , které má podfóra, jedno z nich je teď Včelařská sdružení a spolky a tam máte moznost založit a přispívat jen Vy. Ostatní mohou jen číst.

Uživatelský avatar
Alternative 052
Příspěvky: 208
Registrován: 19 bře 2017 09:47
včelařím od: 0- 0-2006
oslovení: Vykat
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje představa o fungování fóra

Příspěvek: # 1362Příspěvek Alternative 052
26 bře 2017 12:47

Aha, už to vidím :-D, díky za nasměrování!
Ano, akce a setkávání jsou většinou něco jiného než vzdělávání, cykly přednášek, přednášky, kursy, školy a pod., tam je dobré to mít oddělené. Ale zároveň by bylo dobré v subforech oddělit pozvánky na akce a diskusi o akcích. Má to ten důvod, že pozvánky by byly jen pozvánky a k nim by diskuse nebyla třeba. Diskuse o akcích by pak byla něco jiného. Obojí přístupné všem, ale s tím, že v pozvánkách by nebylo možno diskutovat, což by bylo přehlednější. Ale možná je to blbost, nevím ...
K těm spolkům: tam by, myslím, stačilo jedno pro všechny přístupné podforum Včelařská sdružení a spolky. Aby se to netříštilo. Tam by každý mohl založit vlákno k určitému spolku pro informaci a diskusi. Termín sdružení v názvu subfora je tam proto, že třeba ta Asociace není spolek, ale právě sdružení spolků.
Mělo by jít o informace a diskusi o různých spolcích a jejich činnosti. Což je věc veřejná, takže i debata by měla být veřejná. Já nemám ambici psát někam sám. To není třeba.
Díky moc!
Jiří
Cattus amat piscem, sed non vult tangere flumen.
Po rybce kočič moc touží, však do vody za ní jít nechce.

Admin
Administrátor
Příspěvky: 14
Registrován: 20 srp 2014 13:59
včelařím od:
oslovení: Tykat

Re: Moje představa o fungování fóra

Příspěvek: # 1366Příspěvek Admin
26 bře 2017 20:41

nešlo o psaní sám, pokud má být pravidlo , že se nedají psát odpovědi na příspěvky, jde to buď omezením na skupinu - to jsem teď udělal a členem skupiny jste jen Vy, nebo bych musel být pokaždé upozorněn a fórum jedno konkrétní zamknout. Pokud teda bude chtít někdo psát stejně, musí mne požádat , přidám ho do skupiny - ale pak pozor, protože člen skupiny přispívat může, musí se omezit sám.

Admin
Administrátor
Příspěvky: 14
Registrován: 20 srp 2014 13:59
včelařím od:
oslovení: Tykat

Re: Moje představa o fungování fóra

Příspěvek: # 1367Příspěvek Admin
26 bře 2017 20:43

Vlastně je to to, co jsem nabízel, pokud by někdo chtěl diskutovat v uzavřené skupině, lze to též.

Uživatelský avatar
Alternative 052
Příspěvky: 208
Registrován: 19 bře 2017 09:47
včelařím od: 0- 0-2006
oslovení: Vykat
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje představa o fungování fóra

Příspěvek: # 1368Příspěvek Alternative 052
27 bře 2017 12:07

Díky za zprávu, pak bych to otevřel pro všechny a nekomplikoval to ...
Jiří
Cattus amat piscem, sed non vult tangere flumen.
Po rybce kočič moc touží, však do vody za ní jít nechce.

Odpovědět

Zpět na „Technické dotazy ohledně fóra“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti