Vaderis

ZdeněkM
Příspěvky: 16
Registrován: 27 srp 2014 06:38
včelařím od:
oslovení: Tykat

Vaderis

Příspěvek: # 444Příspěvek ZdeněkM
28 srp 2014 06:14

Založím tohle téma. Zeptám se zda je někdo také zapojen do testování Vaderisu, či ví něco. Já jej testuji.Zatím se mi to jeví 50 na 50.
Zd.
Bělá pod Bezdězem BVD 39x24 3cm +37x30 Čechoslováky+mnoho pokusných :-)

Jiří Matl
Příspěvky: 18
Registrován: 22 srp 2014 08:41
včelařím od: 0- 0- 0
oslovení: Tykat

Re: Vaderis

Příspěvek: # 464Příspěvek Jiří Matl
28 srp 2014 10:19

Tohle, Zdeňku, dáváš do včel? Účinná látka je rotenon: lipofilní, tedy půjde i do vosku, ve vodě, tedy i v medu vydrží 6 měsíců ... Podzimní nátěr možná, ale jarní ošetření?
http://cs.wikipedia.org/wiki/Rotenon
Jiří

ZdeněkM
Příspěvky: 16
Registrován: 27 srp 2014 06:38
včelařím od:
oslovení: Tykat

Re: Vaderis

Příspěvek: # 466Příspěvek ZdeněkM
28 srp 2014 10:44

Kurňa Jirko to co jsem přečetl, nejni uplně dobré... safra.. :-O
Bělá pod Bezdězem BVD 39x24 3cm +37x30 Čechoslováky+mnoho pokusných :-)

Milan Havelka
Příspěvky: 61
Registrován: 22 srp 2014 00:24
včelařím od: 0- 0- 0
oslovení: Tykat
Bydliště: Benátky nad Jizerou

Re: Vaderis

Příspěvek: # 471Příspěvek Milan Havelka
28 srp 2014 10:59

.....zlatej Varidol..... :lol:
Benátky nad Jizerou, 232 mn.m. BVD 11r.39x24+39x17, Tachovský 39x24,2014 - modifikovaný Eurodadant 39x35 +39x17 - 35 včelstev. Včelařím od roku 1980.

JKL
Příspěvky: 61
Registrován: 21 srp 2014 16:57
včelařím od: 0- 0-2010
oslovení: Tykat

Re: Vaderis

Příspěvek: # 480Příspěvek JKL
28 srp 2014 12:18

A ten test se týká včel nebo tebe. Toť otázka co mne napadla po přečtení hned druhé věty se zmínkou o Parkinsonově chorobě :o

Jiří Matl
Příspěvky: 18
Registrován: 22 srp 2014 08:41
včelařím od: 0- 0- 0
oslovení: Tykat

Re: Vaderis

Příspěvek: # 483Příspěvek Jiří Matl
28 srp 2014 12:38

Omlouvám se, nechci dělat paniku. Jenom jsem si to tak vygoooglil.
V daném případě lze samozřejmě vést debatu o množství účinné látky, o nosiči (aceton) a dalších věcech, jako je správná aplikace a třeba i rizika předávkování.
Nelze to, protože se o onom VLP zatím neposkytují informace. Do jisté míry to chápu (ochrana K-H - káháčka), ač s tím nesouhlasím, protože za dané situace by jisté dávkované informace mohly být už veřejně přístupné. Zejména tehdy, pokud se provádí klinická studie a třeba se do ní vybírají testovači ... A pokud jistí zasvěcení už dva roky na přednáškách naznačují, že nemohou ani naznačovat ... ;) Ale proč mě to opět nepřekvapuje?
Natírají se jen místa s plodem, takže ostatní vosk je bezpečný? Nevím.
Jak s residuy ve vosku či v medu a dalších produktech včelí píle? Nevím.
Vím jen, že to připravují lidé s akademickými tituly před jménem i za ním, kteří vlastní s. r. o s názvem Výzkumný ústav, monopolního to připravovatele či baliče VLP (záměrně nepíšu výrobce, protože ten termín by nebyl odpovídající), který spíš vyrábí a dolihovává medovinu a výzkum už ani v předmětu činnosti nemá. Nicméně bych jim věřil, že kalkulují s nejmenšími možnými riziky. Ale celé je to temné, ptal jsem se již vícekrát veřejně, ale mlha, mlha, mlha (Miloši, omlouvám se ... :D). Nechme se překvapit. Já sám volím jinou cestu.
Jiří

grifinity
Příspěvky: 9
Registrován: 21 srp 2014 06:35
včelařím od: 0- 0-2003
oslovení: Tykat

Re: Vaderis

Příspěvek: # 487Příspěvek grifinity
28 srp 2014 13:14

JKL píše:A ten test se týká včel nebo tebe. Toť otázka co mne napadla po přečtení hned druhé věty se zmínkou o Parkinsonově chorobě :o
Kdo, že to má Parkinsona?

martinh
Příspěvky: 22
Registrován: 21 srp 2014 20:23
včelařím od:
oslovení: Tykat

Re: Vaderis

Příspěvek: # 488Příspěvek martinh
28 srp 2014 13:21

To mi přijde jako vaření z vody a odsuzování něčeho jen proto, že nemáme rádi výrobce. Kdybys Jiří postupoval ve všech svých soudech stejně, tak bys musel zavrhnout KŠ, protože na Wiki píšou že "Kyselina šťavelová je zdraví škodlivá. Orální LD50 pro potkany je 475 mg/kg (samci), resp. 375 mg/kg (samice). Hlavním toxickým účinkem je tvorba krystalů šťavelanu vápenatého v ledvinách, které následně selhávají. Vyvázáním vápníku však také může nastat hypokalcémie. Může dojít neurotoxickým účinkům a/nebo k zástavě srdce. Kyselina šťavelová dráždí kůži, oči a dýchací cesty.[1] Expoziční limit OEL v EU je 1 mg/m3 (TWA)."
a i KM, protože wiki říká že"Při dotyku s lidskou kůží ji začíná okamžitě leptat, čemuž se lidské tělo začíná bránit tak, že začíná červenat, což ale způsobí pouze svědění a účinek je pomíjivý."
Z Tvých příspěvků je nenávist ke všemu z Dolu cítit na kilometry, ale tady hodnotíš něco, co je ve fázi testování a může se to taky ukázat jako neučinné či nepraktické a vůbec se to do provozu nedostane. Jde jen o testování. Já si radši počkám až to bude možno objektivně posoudit (jestli to vůbec Dol někdy pošle ven a nezavrhne to sám) a pak to třeba taky zavrhnu... nebo ne. To že o tom Dol neinformuje je logické. Žádný farmaceutický výrobce (a to DOL je netají se tím) nebude přeci před schválením prozrazovat svůj vývoj a jeho výsledky, to je snad jasné.
martin

JKL
Příspěvky: 61
Registrován: 21 srp 2014 16:57
včelařím od: 0- 0-2010
oslovení: Tykat

Re: Vaderis

Příspěvek: # 490Příspěvek JKL
28 srp 2014 13:31

grifinity píše:
JKL píše:A ten test se týká včel nebo tebe. Toť otázka co mne napadla po přečtení hned druhé věty se zmínkou o Parkinsonově chorobě :o
Kdo, že to má Parkinsona?
Vaderis v popisu na Wikipedii

grifinity
Příspěvky: 9
Registrován: 21 srp 2014 06:35
včelařím od: 0- 0-2003
oslovení: Tykat

Re: Vaderis

Příspěvek: # 491Příspěvek grifinity
28 srp 2014 13:37

Které léčivo pro včely, je zdraví prospěšné? Kazíš si jej vlastně vždy. Jedním víc než druhým.
Spíš jde o to, zda tou kontaminací, se nepodepisuješ na výsledném produktu.
Vaderis jej nemá.

Odpovědět

Zpět na „Léčiva“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host