Beevital

Vojtech Langer
Příspěvky: 15
Registrován: 26 srp 2014 21:52
včelařím od: 0- 0- 0
oslovení: Tykat
Kontaktovat uživatele:

Beevital

Příspěvek: # 1122Příspěvek Vojtech Langer
23 pro 2014 11:37

Mám pocit, že priveľa rozprávaš z krátkej praxe. Na obale je napísaná kyselina oxalová. A neskúšaj ma nazvať buranom a podobne. Si teoretik a k tomu ešte veľmi nepozorný. :( . Tu je odkaz na stránku Milana Bencúra, kde má uverejnený obrázok tohto produktu. A dá sa celkom jasne prečítať, čo obsahuje.
http://2.bp.blogspot.com/-w9_wnDze9ic/U ... 0/BVHC.png A naozaj sa stalo, hlavne v počiatkoch používania bee hive, že to niektorí včelári s dávkovaním prehnali.
Vojto.
Strážovké vrchy, 575 mnm, B9, B10, 42x27.5cm a 42x17cm

Uživatelský avatar
Igor78
Příspěvky: 31
Registrován: 31 říj 2014 06:09
včelařím od: 0- 6-2013
oslovení: Tykat

Re: Beevital

Příspěvek: # 1123Příspěvek Igor78
23 pro 2014 18:50

:lol: Ale ja mám doma dve balenia z tohoto roku a je tam mravčia len ,na minuloročnom balení bola oxalová+mravčia ...napíš výrobcovi že prečo to je tak ,ja si to ako teoretik rovno domyslím že oxalová či šťavelová zrejme neni to pravé orechové ,vraj dosť poškodzuje včely ak to na ne leješ priamo som zas len čítal ako správny teoretik , ja to berem tak že ak na vec má viacej ľudí rovnaký názor na základe nejakých skúseností tak na tom niečo asi bude,samozrejme berúc v ohľad čo najviac okolností . Jasne že ti nenapíšem že si buran ved idú vianoce :D ale nerob ho nasilu ani zo mňa zas ,haha..A to som už niekomu napísal tu? :oops:
Rámik LG 2/3 ,LG Jumbo + 4/3 v pláne

Vojtech Langer
Příspěvky: 15
Registrován: 26 srp 2014 21:52
včelařím od: 0- 0- 0
oslovení: Tykat
Kontaktovat uživatele:

Re: Beevital

Příspěvek: # 1124Příspěvek Vojtech Langer
24 pro 2014 00:04

Predstav si, že áno, že si urážal tých, ktorí mali iný názor, alebo si ich nepochopil. Strácaš prehľad na fórach? Aj ma svŕbeli prsty, ale som toho nechal. Ku KM. Neviem, ani som nepočul a ani nečítal, že by sa KM polievali včelstvá. Bee hive má stále zloženie a ochrannú známku. Obsahuje okrem kyseliny sťavelovej aj kyselinu citrónovú.... Ale skús ofotiť to tvoje balenie. Ako som sledoval tvoj nick na nete, mal by si to zvládnuť. :D

P.S. Mimochodom, zahriatím kyseliny šťavelovej vzniká práve kyselina mravčia
Vojto.
Strážovké vrchy, 575 mnm, B9, B10, 42x27.5cm a 42x17cm

Uživatelský avatar
Igor78
Příspěvky: 31
Registrován: 31 říj 2014 06:09
včelařím od: 0- 6-2013
oslovení: Tykat

Re: Beevital

Příspěvek: # 1125Příspěvek Igor78
24 pro 2014 02:15

To čo predvádzaš je nejaké urazené ego ,a súvisí to iba s tým ,,, že aaa mám ťa ,teraz si dokázal aký si mamľas ty a dokážem ti to! ,,..No neviem či.A no takto ,neofotím ti ,nechce sa mi , len odpíšem nech máš radosť ,a dám i kontaktné údaje vyrepuj si to ty ochranná známko .

Zloženie : voda ,sacharoza , kyselina citronová,kyselina mravčia ,propolisový extrakt ,rôzne esenciálne oleje

hneť za tým je tá známka Distribútor pre slovensko Karol Meszáros -MEDE +4210905 468 514
mede@mede.sk
web: http://www.mede.sk
Výrobca : BeeVital GmbH Austria

http://www.beevital.com

alebo tu máš Obrázek a počuj teraz či máš sebareflexiu ,napdol si ma ako moc mudrujem a táram ochranné známky atd. a nemám mať chuť ťa uraziť teraz ?

Inak a naproti tomu tu je asi staré zloženie http://www.mede.sk/index.php/kategorie/ ... 0ml-detail to som mal ešte pred rokom tuším asi .
Rámik LG 2/3 ,LG Jumbo + 4/3 v pláne

Uživatelský avatar
Igor78
Příspěvky: 31
Registrován: 31 říj 2014 06:09
včelařím od: 0- 6-2013
oslovení: Tykat

Re: Beevital

Příspěvek: # 1126Příspěvek Igor78
24 pro 2014 02:51

Vojtech Langer píše:Mám pocit, že priveľa rozprávaš z krátkej praxe. Na obale je napísaná kyselina oxalová. A neskúšaj ma nazvať buranom a podobne. Si teoretik a k tomu ešte veľmi nepozorný. :( . Tu je odkaz na stránku Milana Bencúra, kde má uverejnený obrázok tohto produktu. A dá sa celkom jasne prečítať, čo obsahuje.
http://2.bp.blogspot.com/-w9_wnDze9ic/U ... 0/BVHC.png A naozaj sa stalo, hlavne v počiatkoch používania bee hive, že to niektorí včelári s dávkovaním prehnali.
Naproti tomu ,si uznám že občas tárať môžem ,sme len ľudia .Avšak to si rozpoznám a uznám ,ale teraz to nebolo :lol: Trebars mne sa páči ako Milan Bencúr (s ním som sa tuším niekde hádal na fore) píše ,avšak čítal som niečo čo písal pred x rokmi o priekopníkoch včelárenia ,natšin atd. a tam napísal aký bol ten N prezieravý ak zvolil dlžku rámika 45cm lebo vraj taký úľ netreba tepelne izolovať ,lebo bunky plástu to na veľkom úli odizolujú :) vtipné mi to príde lebo mám knihu od dotyčného vydanú v prvej polke 20 storočia a ten síce mal ten veľký rámik ,ale robil úle z 3cm hrubej dosky +slama navrch a ešte jedna doska tenšia zvonka :lol: Tára každý možno aj ty ,teraz určite dokonca trebars že si veľaskúsený ,práve taký majú dojem vlastnej neomyslnosti a o to častešie môžu podľahnúť tomuto neduhu ,a teda dlža praxe môže byť občas aj na škodu .
Rámik LG 2/3 ,LG Jumbo + 4/3 v pláne

Vojtech Langer
Příspěvky: 15
Registrován: 26 srp 2014 21:52
včelařím od: 0- 0- 0
oslovení: Tykat
Kontaktovat uživatele:

Re: Beevital

Příspěvek: # 1127Příspěvek Vojtech Langer
24 pro 2014 13:27

Vidím, že si nič nepochopil. Mýliť sa môže každý jedinec, mnoho otázok a odpovedí je vecou názoru a aj presvedčenia. A zvlášť vo včelárstve. Ale u teba ide o to, že robíš rýchle závery len na základe prečítaného a aj to veľmi nepozorne. Dovoľuješ si hanlivo nazývať ľudí, ktorí nezdielajú tvoj názor. A tu je tvoj problém! A osobne mám názor, že zrejme ani včely nemáš. Ale tu sa samozrejme môžem mýliť.

Prajem príjemný Štedrý večer.

PS. Ďaľšiu prípadnú komunikáciu navrhujem riešiť cez SZ.
Vojto.
Strážovké vrchy, 575 mnm, B9, B10, 42x27.5cm a 42x17cm

Uživatelský avatar
Igor78
Příspěvky: 31
Registrován: 31 říj 2014 06:09
včelařím od: 0- 6-2013
oslovení: Tykat

Re: Beevital

Příspěvek: # 1128Příspěvek Igor78
24 pro 2014 13:50

Kukaj už druhý krát si ma nazval de fakto klamárom ,ten bee vital tam som ti to vyvrátil ..tak hľadáš inde s tým že ani nemám včely(ten bee vital mám asi ako lubrikant ?), to vyvrátim a budeš hľadať inde ..podľa mňa si na základe toho čistý urazený kkt a tu nieje priestor už na diskusiu ...Vedel by som ti vyvrátiť všetko čo napíšeš a stejne budem klamár u teba a to je už sféra kktizmu .Príjemné vianoce.nemáš pravdu ani v tom že robím rýchle závery podľa prečítaného ,najprv vicej názorov prečítam potom niečo mám odskúšané a reagujem podľa mňa s pokorou a dôrazom nato že som v začiatočníckom štádiu ..Ale ak je niekto kkt tak tam umňa pokoru nehľadaj ,max trpezlivosť pokiaľ nepretečie
Rámik LG 2/3 ,LG Jumbo + 4/3 v pláne

Vojtech Langer
Příspěvky: 15
Registrován: 26 srp 2014 21:52
včelařím od: 0- 0- 0
oslovení: Tykat
Kontaktovat uživatele:

Re: Beevital

Příspěvek: # 1129Příspěvek Vojtech Langer
25 pro 2014 09:00

A toto je tvoj pravý obraz. Ty a pokora? Nič si nevyvrátil, ja som som ti ukázal, čo obsahuje bee vital. Okrem rečí a nadávok, si tu nič nepredviedol. Týmto končím našu neplodnú debatu. :D
Vojto.
Strážovké vrchy, 575 mnm, B9, B10, 42x27.5cm a 42x17cm

Uživatelský avatar
Igor78
Příspěvky: 31
Registrován: 31 říj 2014 06:09
včelařím od: 0- 6-2013
oslovení: Tykat

Re: Beevital

Příspěvek: # 1130Příspěvek Igor78
25 pro 2014 11:37

Neprídeš mi ako mentálne v poriadku .Ty si mi ukázal čo obsahuje bee vitalu ? To asi čítam dosť nepozorne ,klikni si ešte raz na tú fotku čo som poslal .Myslím že si tvrdil niečo ako že táram o tom že bee vital neobsahuje kys oxalovú v tomto roku podľa info na fľaši bo majú nejaké ochranné známky ,na tej fotke tej fľaše mi ju teda nájdi .Klamal som že tam nieje ? .Kupoval som dve fľaše toho roku ponevač tá objednaná cez zväz a veterinu nechodila tak som musel objednať druhú ,tá cez zväz prišla až v septembri a na oboch je len citronová a mravčia . Mám zatiaľ osem úľov Lg dadant a v nich nejaké včely čo ak nie sú moje ta sú iste svoje ,na tom nezáleží. Ak by sme sa vrátili k téme aký materiál na rozchov tak či sa ti to páči mám jednu rodinu čo zrejme nie mojou zásluhov má minimálny spád klieštika ,druhá chrakteristika tejto rodiny je že nechce bee space celkom evidentne ,akonáhle má tú medzeru medzi stropom a sebou prejde do vrchného nadstavku .A to ma stále vracia k úľovej otázke či nebude ležan predsa len úľ budúcnosti ako to písal Ján Natšin :lol: ,poprípade akýkoľvek úľ s neprerušeným plástom ,ale skorej by som to tipol na normálny rámikový ležan ,ako na waré a tak podobne kde treba loziť s nožom .To je moja včelárska úvaha na dnes ponevač čítam aj knihu Včely inak ,kde je mimochodom spoluautorom aj M.Bencúr a tam táto myšlienka dosť často rezonuje ,,tj zlá včelia medzera ,,Pokoru ja mám aj k inému názoru pokiaľ sa mne a okoliu nevnucuje ,čo je jav ojedinelý . Ja napíšem a ak sa tebe nepáči nedávaj aspoň podpásovky tipu ,určite nemáš včely a len táraš a nepozorne čítaš (tá poslendná je celkom pravdivá zato)..
Rámik LG 2/3 ,LG Jumbo + 4/3 v pláne

Vojtech Langer
Příspěvky: 15
Registrován: 26 srp 2014 21:52
včelařím od: 0- 0- 0
oslovení: Tykat
Kontaktovat uživatele:

Re: Beevital

Příspěvek: # 1132Příspěvek Vojtech Langer
25 pro 2014 14:33

to Jan: OK.
to Igor78: Máš pravdu, že na niektorých baleniach je uvedená aj KM. Pozrel som u Baranika, ten ju má bez KM
http://www.baranik.sk/images/virtuemart/product/809.jpg
a rumuni, poliaci i UK a aj v tvojom prípade je fa: MEDE je aj s KM.
http://beefodio.rs/images/product_image ... -clean.png
Pripadá mi to zvlášne, ale asi "rozdiel" vznikol pri zadávaní nálepiek prebalov v jednotlivých jazykových mutáciach. Bude to potrebovať trochu "prehrabať" internet. Napísal som výrobcovi, ale odpoveď predpokladám príde najskôr po 1.1.2015
Vojto.
Strážovké vrchy, 575 mnm, B9, B10, 42x27.5cm a 42x17cm

Odpovědět

Zpět na „Léčiva“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti