Oxuvar

Uživatelský avatar
Alternative 052
Příspěvky: 208
Registrován: 19 bře 2017 09:47
včelařím od: 0- 0-2006
oslovení: Vykat
Kontaktovat uživatele:

Re: Oxuvar

Příspěvek: # 2239Příspěvek Alternative 052
14 lis 2017 19:49

Vašku, nic moc. Namítli jsem (Věstník, MV), bylo vidět, že problém vidí, ale že jsou pod takovým tlakem, že nic neudělají. Pokoušejí se o jakési veletoče s letní mělí, což je absolutní nesmysl, nebo se snaží prosadit, aby každý, kdo ošetřil VLP s účinnou látkou KŠ, musel prokázat, že tak udělal a že si registrovaný přípravek koupil. To je v rozporu se stávající legislativou, která třeba povinnost uchovávat doklady o koupi ukládá pouze těm, kteří mají včelařství registrované jako živnost.
Je zbytečné v této chvíli zabývat se tím a zkoušet nějak odborně argumentovat. Dokladů byla snesena kupa. Diskuse se nevede o odborných argumentech. Jde přece o to, aby se nezhroutil spolkový život v Čechách, v Moravě a ve Slezsku ... A ten stojí na Švamberkových pilířích: tím nejsilnějším je přece šamanský rituál zimní měli ... A na principu, že agent agentovi oči nevyklove ...
Letos odevzdávám poprvé jako samostatný chovatel a navíc s prohlášením, že jsem ošetřil registrovaným VLP na bázi KŠ, že tedy vzorek obsahuje léčebný spad. Nechám si to potvrdit. Bude nás víc ... Holt to jinak nejde ... Bude to chtít víc času, než se původně myslelo ... Ale nešť ...
Jiří
Cattus amat piscem, sed non vult tangere flumen.
Po rybce kočič moc touží, však do vody za ní jít nechce.

kurik
Příspěvky: 17
Registrován: 20 bře 2017 08:45
včelařím od: 20 čer 2014
oslovení: Tykat

Re: Oxuvar

Příspěvek: # 2240Příspěvek kurik
15 lis 2017 07:03

Alternative 052 píše: 14 lis 2017 19:49 ...
Letos odevzdávám poprvé jako samostatný chovatel a navíc s prohlášením, že jsem ošetřil registrovaným VLP na bázi KŠ, že tedy vzorek obsahuje léčebný spad. Nechám si to potvrdit. Bude nás víc ... Holt to jinak nejde ... Bude to chtít víc času, než se původně myslelo ... Ale nešť ...
Jiří, komu toto prohlášení odevzdáš ? Vyšetřující laboratoři, nebo to jako extra zprávu pošleš na KVS ? Přidal bych se k vám, ale mám pochybnosti, že laboratoři je nějaké prohlášení ukradené a KVS se pak zabývá pouze výslednou zprávou z laborky, kde už to prohlášení nebude.

VaT
Příspěvky: 192
Registrován: 04 dub 2017 14:29
včelařím od: 0- 0- 0
oslovení: Tykat

Re: Oxuvar

Příspěvek: # 2241Příspěvek VaT
15 lis 2017 10:46

Alternative 052 píše: 14 lis 2017 19:49 ...nebo se snaží prosadit, aby každý, kdo ošetřil VLP s účinnou látkou KŠ, musel prokázat, že tak udělal a že si registrovaný přípravek koupil.
A řekl jim někdo že to nevyrábí Dol? Aby z toho pak chudáci ouředníci neměli nějakou polízanici, že zvyšujou prodej konkurenci...

Uživatelský avatar
Alternative 052
Příspěvky: 208
Registrován: 19 bře 2017 09:47
včelařím od: 0- 0-2006
oslovení: Vykat
Kontaktovat uživatele:

Re: Oxuvar

Příspěvek: # 2242Příspěvek Alternative 052
15 lis 2017 16:01

Obávám, se, že chudáci úředníci momentálně nevědí, jaký taneček tančit ... Jejich ovšem problém ... Je fakt, že MKZ na následující rok byla vždy hotová někdy na přelomu září či října. Letos ...
Nikdo rozumný už nemá chuť se nechat do těch jejich her zatahovat ...
Jiří
Cattus amat piscem, sed non vult tangere flumen.
Po rybce kočič moc touží, však do vody za ní jít nechce.

Jan Petrik
Příspěvky: 28
Registrován: 05 srp 2017 07:51
včelařím od: 10 črc 2013
oslovení: Tykat

Re: Oxuvar

Příspěvek: # 2243Příspěvek Jan Petrik
15 lis 2017 18:10

Jirko, mohl bys prosím rozvést to prohlášení? Za mně - odevzdám měl na veterinu a kromě objednávky si nechám potvrdit a odevzdám spolu s objednávkou zmíněné prohlášení? Jo, a vítám tě mezi samostatnýma ;)

Uživatelský avatar
Alternative 052
Příspěvky: 208
Registrován: 19 bře 2017 09:47
včelařím od: 0- 0-2006
oslovení: Vykat
Kontaktovat uživatele:

Re: Oxuvar

Příspěvek: # 2244Příspěvek Alternative 052
16 lis 2017 17:55

kurik píše: 15 lis 2017 07:03 Jiří, komu toto prohlášení odevzdáš ? Vyšetřující laboratoři, nebo to jako extra zprávu pošleš na KVS ? Přidal bych se k vám, ale mám pochybnosti, že laboratoři je nějaké prohlášení ukradené a KVS se pak zabývá pouze výslednou zprávou z laborky, kde už to prohlášení nebude.
Ahoj, Honzo,
pro mě je relevantní SVÚ Praha -Lysolaje. Předpokládám, že tam bude nějaká podatelna a ta mi to potvrdí. Ve formuláři jsou kolonky, kam poslat výsledky. V mém případě není problém, aby to dostala ZO v mém působišti, protože jsem dohodnuti, ostatně jim dělám web, mail a pod. Ale, kdo nechce, nemusí to zaškrtnout.
KVS to dostává myslím automaticky. Ještě tohle musíme dořešit, tedy aby se i k nim dostala informace, že jde o léčebný spad.
Ale je to vše natolik absurdní, že mě, upřímně řečeno, už nebaví zabývat se takovými pitomostmi. Všechna tahle nařízení a jednání a ... jsou jen dokladem toho, že o zásadních věcech rozhodují ti, kteří jim odborně nerozumí a vykonávají jen příkazy jiných, jimž ovšem nejde o odbornost a argumenty, nýbrž o ty miliony z dotací.
Mně se už nechce ty hry hrát. Krize identity ... :-D Nebo spíš návrat sebeúcty ...
Jiří
Naposledy upravil(a) Alternative 052 dne 16 lis 2017 17:58, celkem upraveno 1 x.
Cattus amat piscem, sed non vult tangere flumen.
Po rybce kočič moc touží, však do vody za ní jít nechce.

Uživatelský avatar
Alternative 052
Příspěvky: 208
Registrován: 19 bře 2017 09:47
včelařím od: 0- 0-2006
oslovení: Vykat
Kontaktovat uživatele:

Re: Oxuvar

Příspěvek: # 2245Příspěvek Alternative 052
16 lis 2017 17:58

Jan Petrik píše: 15 lis 2017 18:10 Jirko, mohl bys prosím rozvést to prohlášení? Za mně - odevzdám měl na veterinu a kromě objednávky si nechám potvrdit a odevzdám spolu s objednávkou zmíněné prohlášení? Jo, a vítám tě mezi samostatnýma ;)
Zdar, Jene, pravda, ještě jsem to nestylizoval, ale budu to konsultovat s právníkem - kamarádem. Viděl bych to na jednoduchou větu typu: tento vzorek zimní měli obsahuje léčebný spad po použití registrovaného VLP Oxuvar ... a šlus ... Ev. datum aplikace ... Jiří
Cattus amat piscem, sed non vult tangere flumen.
Po rybce kočič moc touží, však do vody za ní jít nechce.

Jan Petrik
Příspěvky: 28
Registrován: 05 srp 2017 07:51
včelařím od: 10 črc 2013
oslovení: Tykat

Re: Oxuvar

Příspěvek: # 2246Příspěvek Jan Petrik
16 lis 2017 19:09

tak nějak to vidím i já, hlavně ale nesmím zapomenout nechat dat štempla o převzetí na výtisk pro mně

Odpovědět

Zpět na „Léčiva“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů